Jihlavská radnice se mění na místo, kde zítra znamená již včera

Primátorka Karolína Koubová svolala 22. zasedání Rady města Jihlavy na čtvrtek 26.9.2019. Jenže jihlavská radnice se mění na místo, kde zítra znamená již včera. Dvaadvacátá Rada města Jihlavy se mimořádně konala již v pondělí 23.9. 2019. Den před podzimním jednání Zastupitelstva města Jihlavy.

Na výsledek mimořádného jednání radních města Jihlavy je vyhlášeno přísné informační embargo, které porušil už druhý den náměstek primátorky Vít Zeman, když zveřejnil jméno autora vítězného návrhu (více zde) i obrázky z vítězného návrhu (více zde).

O činnosti radních města na dvaadvacátém mimořádném jednání města není dosud k dispozici ani tisková zpráva města Jihlavy.

Informací o činnosti radních města je stále méně i s ohledem na problémy s rekonstrukcí zimního stadionu. Soutěž architektů sice proběhla, výsledky architektonické soutěže jsou spíše mimo finanční možnosti města.

Místo proklamované otevřenosti se Magistrát stále více uzavírá, roste snaha politiků kontrolovat informace o stylu řízení města. I když roste počet problémů, vedení města zavedlo možnost položit pouze dvě otázky k projednávanému tématu a dvě otázky v diskusi. Tiskový mluvčí města pečlivě počítá otázky bez ohledu na to, zda představitel města dotaz zodpověděl.

Hezká a optimistická slova menšinové koalice primátorky Karolíny Koubové se šíří do sociálních sítí, aby bylo vidět, co vlastně město Jihlava dělá.

Město Jihlava nesdělilo důvod náhlého mimořádného zasedání radních města Jihlavy den před jednáním Zastupitelstva a tři dny před řádně svolaným termínem jednání rady města. Realitu problémů krajského města ale nejde dlouho zakrývat mlčením, zvláště s ohledem na proklamovanou transparentnost řízení města a otevřenou radnici.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů