Komfort VDV: Požadavky Kraje Vysočina vychází ze zkušeností s dopravci

Kraj Vysočina začal vybírat dopravce pro desetileté smlouvy na dopravní obslužnost v rámci integrovaného dopravního systému Veřejné dopravy Vysočiny (VDV). Po celou dobu trvání desetiletého kontraktu musí dopravce zajistit devítileté průměrné stáří autobusů, autobusy pro veřejnou dopravu nesmí být starší patnácti let.

„Při stanovení požadavků na stáří autobusů jsme vycházeli z našich zkušeností a podkladů,“ řekl předseda Výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 Maritn Hyský.

Požadavek na devítileté stáří autobusů vznikl z konzultací na Dopravní komisi Kraje Vysočina ve spolupráci s úředníky Kraje Vysočina.

V požadavku Kraje Vysočina na devítileté průměrné stáří autobusů je nastaven základní požadavek na komfort dopravy cestujících veřejné dopravy Vysočiny ve srovnání s finančními možnostmi. „Není problém požadovat novější autobusy, ale musí to někdo zaplatit,“ uvedl předseda Hyský.

Vedoucí oddělení dopravy Krajského úřadu Kraje Vysočina Pavel Bartoš vysvětlil, že po uzavření tendru budou mít vybrané dopravní společnosti 12 měsíců na přípravu zahájení provozu dle nově uzavřené smlouvy. Vlastní plnění zakázky by mělo začít od změny jízdních řádů v červnu 2022.

Rozsah výkonu dopravy kraj stanovil v prvním období na 20 milionů autobusových kilometrů ročně.

Nyní pro kraj autobusovou dopravu zajišťuje 17 společností. Na úhradu prokazatelných ztrát veřejné linkové dopravy má Vysočina letos 591 milionů korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů