Kompromis pro pelhřimovský hokej: 1,4 mil. pro A-tým na rok 2016

logo Lední medvědiPelhřimovští zastupitelé schválili bez větší diskuse 1,4 milionu korun jako dotaci výkonnostního hokeje na rok 2016. Šlo o určitý kompromis proti návrhu hokejistů, kteří by potřebovali částku asi 1,8 milionu korun. Druholigový tým mužů má rozpočet na sezónu kolem dvou a půl milionu korun až tří milionu korun (podle počtu utkání v play-off a vzdálenosti na utkání se soupeři v play-off).

Konkrétní navržená částka 1,4 mil. Kč zazněla z úst místostarosty Kocha až při jednání zastupitelstva. Nebyla předem zveřejněna v podkladech pro zastupitele k projednávání dotace.

O reklamách se jedná

Stále se vyjednává o požadavku pelhřimovské radnice na úhradu „desátku“ za instalaci reklamy na mantinely soupeřů. Desátek ve výši asi tisíce korun z každé reklamy by měl být uhrazen ve prospěch radnice. Podobná situace není známá z žádného stadionu na Vysočině. Všechny reklamní příjmy z mantinelu zůstávají klubu.

Exkluzivita reklamy nejistá

Zatím není jisté ani to, že hokejový klub Lední Medvědi bude jediný subjekt s právem umisťovat reklamy sponzorů na mantinelu. Právo umisťovat reklamu na mantinelu by mohl získat i hokejový kroužek HC Pumy, který ale není registrovaným oddílem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Může tak dojít k situaci, kdy reklamu na zimním stadionu bude umisťovat i nehokejový subjekt.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů