Konflikt mezi ošetřovatelem a postiženým klientem má vyšetřovat Policie ČR

Okamžité postavení mimo službu s možností výpovědi „na hodinu“. To je prozatímní výsledek fyzického konfliktu mezi zaměstnancem a klientem Domova se zvláštním režimem Jeřabina v Horní Cerekvi.

Událost se zatím vyšetřuje interně, předání vyšetřování do rukou Policie ČR je s ohledem na okolnosti případu velmi pravděpodobné.

„Jeden ze zaměstnanců nezvládl konfliktní situaci, kdy se klient choval agresivně. Tento zaměstnanec při restrikci postupoval nepřiměřeně,“ uvedl radní kraje Vysočina Jan Tourek (KDU-ČSL).

Klienty Domova se zvláštním režimem v Horní Cerekvi jsou obecně osoby s jiným zdravotním postižením, osoby s mentálním postižením (muži s mentálním postižením a přidruženými poruchami autistického spektra s poruchami v chování, které významně ovlivňují možnost kolektivního soužití).

V Horní Cerekvi žijí klienti ve dvou rodinných domcích, každý je pro šest klientů. V jednom z domků mělo dojít k hrubému fyzickému napadení klienta.

Konkrétní sled událostí konfliktu mezi zaměstnancem a klientem budou zřejmě otázkou policejního vyšetřování. „Jsou tam určité nejasnosti, budu chtít, aby se to vyšetřilo,“ naznačil radní pro sociální věci Jan Tourek (KDU-ČSL).

Podle radního Tourka je fyzické násilí ze strany ošetřovatelů vůči klientům domova nepřijatelné a společensky netolerovatelné. „Ředitel Domova Jeřabina událost věcně i personálně prošetřil, informoval o ní zřizovatele a připravuje oznámení pro policii,“ dodal radní Tourek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů