Kraj Vysočina chystá dotační program „Sportoviště 2“, uspějí připravené obce a města

Ještě do letních prázdnin se chystá Kraj Vysočina zopakovat dotační program podpory výstavby sportovišť a sportovních ploch „Sportoviště“. Nový program má pracovní označení „Sportoviště 2“.

„Program Sportoviště 2 připravujeme jako soutěžní výzvu, tedy budeme hodnotit při posuzování žádostí kvalitu a připravenost jednotlivých projektů. Pokud bude chtít být žadatel úspěšný a podpořen, je nezbytné, aby co nejlépe naplnil oba dva tyto parametry,“ naznačil radní Vysočiny Jan Břížďala (Piráti).

Finanční alokace se připravuje ve výši zhruba sto sedmdesáti milionů korun. „Tentokrát připravujeme dotační program tak, aby se dostalo i na menší města a obce,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS).

Záměr Kraje Vysočina ostře napadl lídr opozice Martin Kukla (ANO):

„Tonoucí pětikoalice se stébla chytá. Volební preference klesají a tak krajská pětikoalice hledá, jak se neutopit. 4 roky říkáme a dokonce jsme to i navrhovali na zastupitelstvu Kraje Vysočina, aby krajská rada začala podporovat sportovní a kulturní infrastrukturu v rámci celého kraje. Nevyslyšeli nás. Ale teď se vzbouřili starostové malých obcí a tak krajská rada hasí požár. Jsem rád, že se konečně začnou podporovat všichni, smutné je, že je to před volbami a ušité horkou jehlou bez předchozího oznámení a možnosti přípravy. Všichni víme, že se investiční akce připravují měsíce někdy i roky dopředu. Čtyři roky nic a před volbami by se přetrhli,“ prohlásil Kukla (ANO).

Z programu „Sportoviště“ je spolufinancováním primárně podporována výstavba, modernizace nebo rekonstrukce sportovních zařízení, v nichž je provozován organizovaný sport nebo na místě organizovaní sportovci trénují. Může jít i o areály, které zahrnují více podporovaných sportovišť, například multifunkční hřiště nebo sportovní areály pro fotbal, volejbal, atletiku a další sporty.

Zájem o krajské peníze bude mít například město Telč. „Na podobné krajské výzvy jsme připraveni a vždy máme připravené kvalitní projekty. Z hlavy mě napadají třeba tenisové kurty na Batelovské ulici. Ale ještě jsem neviděl vyhlášené dotační podmínky,“ řekl starosta Telče Vladimír Brtník.

„Chtěli bychom z dotačních prostředků kraje Vysočina kompletně zrekonstruovat atletický stadion,“ naznačil plány Jemnice starosta Pavel Nevrkla.

Možný zájem měst a obcí Vysočiny o krajské peníze na financování výstavby sportovišť zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů