Krize primátorky: Ex-náměstek Kalina oživuje paměť zastupitele Tomance

Na profilu lídra a předsedy KDU-ČSL Jihlava Jaromíra Kaliny se objevil dokument o postojích uskupení Fórum Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou a neformálním mluvčím Miroslavem Tomancem v průběhu krize po rezignaci Jaromíra Kaliny na post náměstka primátorky.

„Pro oživení paměti M.Tomance, který se neúčastnil koaličních jednání ale zasvěceně o nich píše a hovoří. Druhé jednání, stanovisko FJ (Fórum Jihava) viz níže. Finále jednání v pátek 26.7. Kalina ano, voda ne. Resp. v nové koordinační skupině, řadový člen pod taktovkou primátorky,“ napsal Kalina na sociální síti.

Vážnost krize dokládá i to, jakým způsobem nařizuje Fórum Jihlava povinnost mlčenlivosti a zdrženlivost při vysvětlování vlastních politických stanovisek.

Zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava) veřejně tvrdí na sociálních sítích, že uskupení Fórum Jihlava vytvořilo podmínky pro návrat lídra lidovců Jaromíra Kaliny do funkce náměstka primátorky, “ A když tyhle podmínky se překvapivě splní, tak tomu dám korunu, že seknu se vším,“ napsal zastupitel Tomanec na adresu lídra KDU-ČSL Jaromíra Kaliny.

Uskupení Fórum Jihlava teď bude muset vysvětlit, jak tomu skutečně bylo během koaličních jednání o další účasti KDU-ČSL v koalici pod vedením Karolíny Koubové jako primátorky města Jihlavy.

“ Tohle ovšem opět transparentně zatajili. Jen doufám, že ujištění o dodržení usnesení o uplatnění požadavku vydání majetku a finančních nárocích města vůči SVAKU bude pravda i po dalším jednání zastupitelstva,“ napsal na Kalinův profil na sociální síti bývalý primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů