Krize primátorky: Primátorka Koubová ohlásila rozbití klanu

Primátorka Karolína Koubová (Fórum)

Politická krize na jihlavském Magistrátu pokračuje i po mimořádném zasedání Zastupitelstva města (více zde). Primátorka Karolína Koubová informovala na svém profilu na sociální síti o rozbití letitého klanu ve vedení města.

“ To, že jsme rozbili letitý klan náměstka, advokáta a ředitele městské společnosti, mělo jediný cíl. Konečně utnout praxi, že se dělalo strategické rozhodování mimo vedení města. Mimo to vedení, které je zodpovědné za veřejné finance, mimo to vedení, které jediné má rozhodovat o postupu ve sporu. Ředitel městské společnosti neřídí firmu s péčí řádného hospodáře, nechce vydat svému majiteli zásadní data a je zvyklý, že když má problém, náměstek Kalina ho za něj vyřeší,“ napsala primátorka Karolína Koubová.

Zatím není přesně jasné, koho myslela primátorka oním advokátem v letitém klanu. Mohlo jít o bývalého právního zástupce města Jihlavy ve vodárenských sporech Radka Ondruše nebo jeho spolupracovníka Miroslava Šianského, který se účastnil „grilovací“ schůzky na oslavě narozenin ředitele městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) Jiřího Benáčka (více zde).

Primátorka Koubová dále přiznala nelehkou situaci v koalici po odchodu předsedy KDU-ČSL Jihlava Jaromíra Kaliny z koalice.

S napětím se očekává jednání městského výboru KDU-ČSL, který se má politickou situací zabývat v nejbližších dnech. Krajský předseda KDU-ČSL Vysočina Vít Kaňkovský naznačil, že lidovci nemusí zůstat v koalici za každou cenu (více zde), jihlavský předseda lidovců Jaromír Kalina zaslal zastupitelům města otevřený dopis (více zde).

Po odchodu předsedy KDU-ČSL Jaromíra Kaliny teď osud koalice v čele s primátorkou Karolínou Koubovou záleží na postoji zbývajících zastupitelů KDU-ČSL Josefa Kodeta ml. a nestraníka Martina Laštovičky.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů