Kukla (ANO): Jihovýchodní obchvat Jihlavy je strategický projekt Kraje Vysočina

Od října 2020 začnou stavební práce na pět a půl kilometrů dlouhé novostavbě komunikace je plánováno na říjen letošního roku. Stavba bude trvat dva roky.

„Bylo tak dosaženo další mety v plánovaném harmonogramu tohoto projektu, na který se nám podařilo získat téměř 300 miliónů korun evropských dotací prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. To v tuto chvíli představuje necelou třetinu odhadovaných nákladů na stavbu,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Podle náměstka Kukly současná ekonomická situace České republiky neovlivní plánované záměry Kraje Vysočina s výstavbou obchvatu.

Termín podání nabídek veřejné zakázky na zhotovitele obchvatu byl stanoven na začátek července 2020. Následovat bude její vyhodnocení a výběr dodavatele. Tento proces by měl být ukončen do konce léta.

„Pokud vše proběhne bez průtahů nebo jiných komplikací, je harmonogram nastaven tak, že už v říjnu letošního roku mohou v místě trasy obchvatu začít přípravné práce – kácení dřevin, terénní přípravy, vyměřování, vytyčení i příprava staveniště včetně skrývky ornice a zahájení zemních prací,“ popsal radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

Součástí obchvatu, který propojí silnice II/602 (směr Velké Meziříčí a D1), II/405 (směr Třebíč) a I/38 (směr Znojmo) bude výstavba osmi mostních objektů a tří velkých okružních křižovatek, které vyřeší bezpečné křížení s hlavními silnicemi. Velká okružní křižovatka vznikne na hraně současného křížení II/523 a I/38 v místě Jihlavany nazývaným V Ráji, další okružní křižovatka je naplánována na silnici II/405 u odbočky na Puklice, tedy zhruba v polovině trasy nového jihovýchodního obchvatu, a třetí okružní křižovatka je naprojektována při vyústění obchvatu na II/602 u Helenína. Stavbě bude předcházet řada přeložek inženýrských sítí, u Pístova projekt počítá i s prodloužením stávající protihlukové stěny.

Po dokončení stavby II/602 Jihlava – JV obchvat a již budovaného obchvatu Velkého Beranova bude vytvořen základní komunikační systém ve směru jihovýchod-západ jihlavské aglomerace, který ochrání centrum krajského města před významným podílem tranzitní dopravy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů