Laštovička (KDU-ČSL): Málo peněz za práci v dozorčí radě městské společnosti!

Četba zprávy náměstka primátorky Martina Laštovičky může obyvatele města pořádně rozčílit. Příčinou nízkého zájmu komunálních politiků o práci v dozorčí radě je nízké finanční ohodnocení.

Náměstek Laštovička se o nízkém ohodnocení členů dozorčích rad městských společností Jihlavy zmínil ve zprávě zastupitelům města. Z rozhodnutí primátorky Karolíny Koubové nemá k Laštovičkově zprávě veřejnost žádný přístup, zastupitelé města Jihlavy ji nesmějí dále šířit.

“ Domníváme se, že současná dozorčí rada se zajímá o fungování JVAK zajímá hlouběji, nežli předchozí dozorčí rady, které plnili skutečně formální funkci, Máme za to, že ve vztahu k objemu práce, které by měla dozorčí rada vykonávat a nebýt pouze formálním orgánem je i příčinou nízké finanční ohodnocení, jelikož jakákoliv aktivita nad rámec účasti na dozorčích radách je zcela finančně nepokryta,“ stojí ve zprávě předsedy dozorčí rady Jihlavských vodovodů a kanalizací Martina Laštovičky (KDU-ČSL).

Kritika náměstka Laštovičky (KDU-ČSL) míří do řad současných zastupitelů: v dozorčí radě v minulosti působil například dlouholetý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal nebo zastupitelka Eva Decroix (ODS). V dozorčí radě působil i opoziční zastupitel Radek Popelka (ANO) nebo Karel Voldán (KDU-ČSL).

Údajná nízká aktivita v dozorčí radě tak čeká na podrobnější vysvělení. Z vyjádření náměstka Laštovičky lze přikládat velký vliv nízkého zájmu předchozích členů dozorčích rad na současné problémy ve fungování městské společnosti.

Dlouholeté měsíční finanční odměny dvou tisíc za práci v dozorčí radě a pět tisíc za práci v představenstvu firmy budou patrně již v brzké době navýšeny díky aktivitě KDU-ČSL a jejího místního předsedy Martina Laštovičky.

Do funkcí v dozorčích radách a představenstvech městských společností navrhují jednotlivé členy zastupitelské kluby jednotlivých politických stran v Zastupitelstvu města. Užší výběr pak dělají radní města Jihlavy. Členy dozorčích rad a představenstev městských obchodních společností pak volí Zastupitelstvo města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů