Mirákl Bohuslavice pomáhá hendikepovaným dětem už deset let

Čekací doba na ozdravný pobyt je dlouhá. Zájem rodin s hendikepovaným dítětem je obrovský. Koně, psi, nádherná příroda, milý a rovný přístup ke komukoliv s jakýmkoliv postižením, to jsou hlavní benefity centra Hiporehabilitace Mirákl.

Může jít o obrázek 4 lidem , stojícím lidem , sedícím lidem a indoor

Každoročně v Bohuslavicích proběhne více než dvě desítky rehabilitačních pobytů, na kterých se vystřídá přibližně sto padesát dětí s frekvencí jeden až tři pobyty za rok. Jednoho pobytu se účastní celkem patnáct dětí s doprovodem.

Stěžejní náplní pobytů je hipoterapie, která je doplňována canisterapií, arteterapií, muzikoterapií a dalšími aktivitami, jež jsou vždy přizpůsobeny individuální situaci každého dítěte.

Pro hendikepované děti je hippoterapie velmi důležitý, Trojrozměrný pohyb koní s hendikepovaným dítětem v sedle napodobuje běžné pohyby lidské pánve při chůzi. Denně nachodí koně i několik desítek kilometrů. Rytmické a opakující se a vícesměrné pohyby poskytované koněm stimulují přední a zadní houpavé pohyby pacienta. Pohyb kráčejícího koně produkuje kolem stovky rytmických impulsů za minutu, což povzbuzuje hendikepovaného pacienta k dosažení správné rovnováhy a držení těla opakovanými náročnými reakcemi na pohyb koně, aby se udržel v sedle.

Velkým snem a cílem Miráklu je snaha o celospolečenské porozumění benefitům hipoterapie, aby tato péče byla v budoucnu hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů