Nářky jihlavských podnikatelů: Městská policie „loví“ parkovací přestupky brzy ráno na náměstí!

Městská policie nutí obyvatele centra města Jihlavy si přivstat. Strážníci městské policie „loví“ hříšníky v dolní části Masarykova náměstí, kde nový parkovací systém umožňuje místním občanům noční stání pouze do sedmé hodiny ranní.

Kdo neodjede včas, dostane nekompromisně pokutu.

I to je jeden z poznatků, který se dostal k primátorovi Ryškovi jako součást třístránkového seznamu postřehů k fungování nového parkovacího systému v centru města.

„Hlavně učitelé z oblasti Kosmákova, Židovská, Mrštíkova a Havířská (ulice v docházkové vzdálenosti od Masarykova náměstí – pozn. red.) mají problém – musí chodit o půl až tři čtvrtě hodiny dříve a odjet pryč, jinak dostanou NEKOMPROMISNĚ (zvýrazněno Hospodářskou komorou – pozn. red.) pokutu! To opravdu pozitivnímu vnímaní nového parkovacího systému u lidí v centru NEPŘIDÁ,“ informovali představitelé Hospodářské komory primátora Ryšku.

Vedení města Jihlavy chce poznatky podnikatelů porovnat v průběhu podzimu s postřehy dalších občanů města. Je možné, že dojde k úpravám parkovacích pravidel pravděpodobně na přelomu roku.

Představitelé Hospodářské komory se pozastavili i nad mírou tolerance městských strážníků k přestupkům cyklistů (více zde). Oficální vyjádření ke schůzce s primátorem jsou přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů