Hospodářská komora jednala s primátorem o systému parkování v Jihlavě

Tři strany poznatků a připomínek k systému parkování v ulicích města přinesli zástupci Hospodářské komory na jednání s primátorem Jihlavy Petrem Ryškou. Jednání se týkalo především parkovacího režimu v centru města na území městské památkové rezervace. V průběhu října by mělo v ulicích města jezdit „sledovací auto“ a sbírat poznatky o využití modrých zón pro parkování v centru města.

„U části poznatků jsme v souladu a pracujeme na nich,“ řekl po jednání primátor města Petr Ryška. Město si hodně slibuje právě od dat o parkování ze sledovacího auta, které chce porovnat s poznatky zástupců Hospodářské komory.

Spokojenost s výsledkem schůzky byla i na straně zástupců Hospodářské komory. Zástupci podnikatelů například žádají zlepšení informovanosti obyvatel i návštěvníků města. Obyvatelé i návštěvníci centra města například nesprávně chápou pojem „parkovací oprávnění“ což je v podstatě uhrazený parkovací poplatek. Bývá občany mylně zaměňován s rezidenční kartou pro parkování místních obyvatel.

Nářky podnikatelů například směřovaly ke změně chování návštěvníků centra města, kdy řada schůzek a jednání návštěvníků města se přesunula v kaváren a restaurací v centru města do nákupních center. Zájem o pronájem bytů v centru města je po zavedení parkovacího systému takřka nulový.

„Byl nám přednesen záměr vedení města s úvahami, jak bude postupovat vedení města. Věříme, že vedení města zohlední naše poznatky,“ uvedl po jednání s primátorem místopředseda Hospodářské komory Luboš Komůrka.

Podnikatelé také upozornili primátora Ryšku, že v Brně, které je Jihlavě vzorem pro zavádění modrých zón pro parkování v centru města mají zákazníci při návštěvě obchodů v modrých třicet minut parkování zdarma. Primátor Ryška už naznačil vůli města tolerovat krátkodobé parkování za účelem nákupů (více zde). O nářku jihlavských podnikatelů na chování cyklistů čtěte více přímo zde. O nářku jihlavských učitelů z centra města na ranní pokuty čtěte přímo zde. O dynamickém parkovacím systému města Jihlavy čtěte přímo zde.

AKTUALIZOVÁNO: Ředitel Hospodářské komory Jihlava Tomáš Prchal jako účastník schůzky s primátorem Jihlavy o problémech parkování poskytl krátké vyjádření k průběhu schůzky.

https://youtu.be/NJ7fm395ADI?si=ME_BMoNDkGZ-XilI

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů