Nářky jihlavských podnikatelů: Cyklisté si mohou dělat co chtějí díky toleranci městských strážníků!

Mezi nářky podnikatelů je například i postřeh o toleranci chování cyklistů v centru města. Hospodářská komora přednesla primátorovi Jihlavy soubor zhruba tří desítek postřehů k situaci v centru města po zavedení modrých parkovacích zón a změnách dopravního režimu (více zde).

Nářek Hospodářské komory se k uším primátora Ryšky dostal v této písemné podobě:

„Cyklisté si mohou dělat co se líbí. Díky dodatkovým tabulkám mohou jezdit i v protisměru! Nerespektují dávání přednosti při jízdě zprava!!! Kde se jim to zrovna hodí jezdí po chodníku nebo na semaforech po přechodu!!! Nedůslednost a nevšímavost MP (městské policie – pozn. red.) k této komunitě!“

Podle informací Občasníku si vedení města nejdříve chce ověřit poznatky Hospodářské komory na dalších setkáních s obyvateli Jihlavy, rozhodnutí o případných změnách by mělo přijít během podzimu.

Dá se ovšem předpokládat pokyn primátora Ryšky jako nejvyššího představitele města k důsledným kontrolám chování cyklistů v centru města jako reakce na předložený podnět představitelů Hospodářské komory.

Vyjádření Městské policie Jihlava

Systém dopravy ve městě a umisťování dopravních značek, je v gesci příslušných orgánů města. Pokud dojde k umístění dopravních značek umožňujících cyklistům jízdu v protisměru, jedná se o rozhodnutí dopravně správního úřadu a všichni účastníci silničního provozu ho musí respektovat. Pokud se strážník setká s přestupkem cyklisty, postupuje naprosto stejně jako v jiných případech a v rámci svých pravomocí ho řeší. To se týká i jízdy cyklistů na chodníku. 

Stanislav Maštera, zástupce ředitele Městské policie Jihlava

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů