VÍME PRVNÍ: Jihlava vymýšlí dynamický systém pro sdílení parkovišť

Statutární město Jihlava připravuje dynamický parkovací systém pro celé území města. „Půjde o sdílení volných parkovacích kapacit ve dnech a dobách, kdy nejsou obsazeny pro jiné uživatele než pro které to bylo budováno. Typicky například parkoviště u obchodních center a u ZOO,“ naznačil radní města David Beke (ODS).

Pro město Jihlavu je budování nových záchytných parkovišť na okraji města podstatně dražší než možnost si „pronajmout“ parkoviště u nákupních center.

“Obchodní centra mají volnější kapacity v různých dnech. Třeba Kaufland má začátky slevových akcí ve středu, volnější kapacity jsou pak kromě pátku i v ostatních pracovních dnech “ naznačil spoluautor parkovací koncepce města Dalibor Pituch.

Radní Beke připustil dokonce začátek jednání s majiteli soukromých ploch na území města o možnosti sdílení volných kapacit pro parkování návštěvníků krajské metropole Vysočiny.

„Většina obchodních domů je ochotna s městem spolupracovat na sdílení parkovacích ploch,“ uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška.

Současný parkovací systém modrých zón se bude od května příštího roku rozšiřovat do ulice Hamerníkova a po té sídliště u Domu zdraví, jižní část Jihlavy je v plánu na rok 2025 a sídliště Březinovy sady v roce 2026.

Primátor Ryška už naznačil vůli města tolerovat krátkodobé parkování za účelem nákupů (více zde). O nářku jihlavských podnikatelů na chování cyklistů čtěte více přímo zde. O nářku jihlavských učitelů z centra města na ranní pokuty čtěte přímo zde. O jednáních Hospodářské komory a města Jihlavy více přímo zde.

Snahu vedení města Jihlavy ocenil neznámý autor vtipným rozhovorem mluvčího a primátora města

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů