Úzkokolejka převzala, ale nezkolaudovala datovou síť ve stanoveném termínu

Deseti milionová pohledávka Státního fondu dopravní infrastruktury ukázala na další nedostatky v hospodaření Jindřichohradeckých místních drah.

Předmětem financování Státního fondu dopravní infrastruktury bylo zpracování projektu na vybudování radiové a datové komunikační sítě JHMD a výstavba funkční sítě, jež spočívala ve vybudování pěti radiových komunikačních stanic (lokality Křeč, silo Jarošov nad Nežárkou, Kunžak, Albeř a řídící radiové stanice v Jindřichově Hradci) a výstavba související optické trasy v úseku Křeč – Obrataň (6,554 km) a Kunžak Lomy – Nová Bystřice (15,025 km) v tělese dráhy a s připojovacími body v každé zastávce, která měla vytvářet podpůrnou datovou infrastrukturu pro zajištění datového spojení radiových stanic a konektivity internetu dalších prvků provozovatele dráhy. ¨¨

„V září 2019 bylo dílo převzato JHMD od zhotovitele bez vad a nedodělků. Finanční prostředky SFDI byly JHMD poskytovány průběžně podle realizovaných výdajů. Součástí podmínek, za kterých byly finanční prostředky ze SFDI poskytnuty, bylo i ukončení akce kolaudačním rozhodnutím. Splnění této podmínky nebylo dosud od JHMD přes opětovné urgence SFDI prokázáno,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů