Kraj Vysočina plánuje v Jihlavě výstavbu celostátního cvičiště hasičů

Politické vztahy mezi Krajem Vysočina a krajským městem Jihlavou se dostávají na vyšší úroveň. Radní kraje Vysočina zveřejnili programové prohlášení ve kterém zmínili podporu vzniku nového výcvikového centra hasičů.

Podle informací Občasníku by výcvikové centrum hasičů mělo vzniknout v areálu „horních“ kasáren na Pístově. Tyto kasárna byly postaveny počátkem osmdesátých let jako ubytovací objekt 82. protiletadlové raketové brigády. „Rakeťáci“ odešli z Pístova počátkem devadesátých let.

Objekt bývalých „raketových“ kasáren připadl městu Jihlava, část pozemků je ve vlastnictví obce Rančířov. Asi pětatřiceti hektarový areál cvičiště je v soukromých rukách. Chátrajícímu areálu chybí smysluplné využití, před několika lety odmítlo město Jihlava prodej celého areálu do soukromých rukou za osmnáct milionů korun.

Mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová zatím neuvedla podrobnosti záměru Kraje Vysočina. „Podrobnosti o projektu by mohl komentovat vlastník areálu – Město Jihlava, případně HZS KV jako možný budoucí uživatel,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů