Odpověď hejtmana Běhounka opozici v krajském zastupitelstvu

Občanští demokraté se zkritizovali styl vládnutí sociálních demokratů v Kraji Vysočina (podrobnosti čtěte zde). Odpověď hejtmana Jiřího Běhounka (ČSSD):

Běhounek“ Úkolem opozice v krajském zastupitelstvu je v první řadě oponovat, připomínkovat a soutěžit o pozornost, což se v případě některých kolegů pravidelně děje, ale také nabízet alternativní a realizovatelná řešení. Pokud se objeví ze sta projednávaných pouze tři body jednání, které stojí za to opozici okomentovat, můžeme tuto skutečnost považovat za úspěch. Na posledním zastupitelstvu stálo klubu zastupitelů za ODS komentovat, ato i písemně, neúspěch jedné ze středních škol získat partnera v zahraničí. Mohu pouze konstatovat, že to se občas stává a není vyloučeno, že už zítra bude situace jiná. Jiná například jako u početnější skupiny krajských škol, které své partnery za hranicemi ČR našly, nebylo to také ze dne na den.
Zveřejňování podkladových materiálů pro jednání rady i zastupitelstva je v případě Kraje Vysočina automatické, pokud nejde o materiály obsahující osobní data a jiné taxativně vymezené informace. O změně těchto pravidel respektujících zákon na ochranu osobních údajů neuvažujeme. Pokud chtějí mít politici z poziční ODS přehled o konkrétních jménech, adresách a částkách, které jsou spoluobčanům poskytovány, pak je vyzývám, aby tento požadavek řešili na vyšší úrovni prostřednictvím svých poslanců a senátorů, kteří přeci mohou navrhnout změnu zákona (v tomto případě zřejmě zákona o krajích, případně zákona o ochraně osobních údajů).
Pokud jde o přepis mého komentáře k nastavení současného systému čerpání evropských dotací, který sice opoziční zastupitelé vytrhli z kontextu, ale ochotně jej zařadili do svých tiskových materiálů, mohu pouze konstatovat, že říkám věci na rovinu. Stejně jako v předchozích případech platí, že tisíc věcí funguje a lidé z nich mají užitek a pokud se objeví něco, co potřebuje nastavit jiný směr, pak je stokrát lepší na to upozornit, než mlčet a pouze následně sledovat, jaké to může mít negativní následky. Není pravda, že současná vláda může řešit fondy EU 2014-2020 koncepčně. Pouze musí hasit to, co mi už v roce 2011 v Jihlavě řekl expremiér Petr Nečas, a to, že jeho Vláda připravuje nové programovací období, a tak se svou vládou položil základ zrušení fungujících ROP a současnému stavu. Dnes sklízíme plody této velkolepé přípravy. Kolegové z opoziční krajské ODS by se konečně měli poučit. Zavíráním očí před vlastními chybami tyto nenapraví“
MUDr. Jiří Běhounek
hejtman Kraje Vysočina

Jedna odpověď
  1. Milan Špaček Velké Meziříčí

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů