Necidova katastrofa: Referendisté žádají krok zpět, zastupitelé postupují kupředu

Začátkem září budou zastupitelé Velkého Meziříčí řešit další podobu náměstí. Pokračuje politická katastrofa starosty Radovana Necida (ODS/To pravé Meziříčí), který ztratil podporu většiny zastupitelů.  Aktivisté se snaží získat vliv na rozhodování o budoucnosti města uspořádáním místního referenda o náměstí.

Politický názor a stanovisko starosty Necida má v místní politice stále slabší vážnost.

Místní aktivisté předkládají zastupitelům návrh vyhlášení místního referenda, které by znovu vrátilo do hry vítězný návrh architekta Mikuláška. V červnu starosta Necid uspořádal veřejné shromáždění spojené s besedou se sekretářem soutěže Petrem Veličkou. Velička je náhradníkem do zastupitelstva za Necidovo uskupení „To pravé Meziříčí“.

 

Vítězný návrh politicky podporovaný uskupením „To pravé Meziříčí“ s podporou místních aktivistů je pro většinu zastupitelů nepřijatelný především svým dopravním řešením: doprava by se vrátila do ulice před místní základní školou, východní výjezd z náměstí  (směrem k Jihlavě) není dořešený. Na náměstí by také ubyly parkovací místa, což by pocítili místní živnostníci.

Případné vyhlášení místního referenda znamená zpoždění přípravy rekonstrukce náměstí o půl roku až rok minimálně. Příprava referenda si vyžaduje zhruba půl roku času pro informační kampaň určenou voličům k vysvětlení předmětu referenda.

Zastupitelé postupují při rekonstrukci náměstí plynule kupředu: po odmítnutí vítězného návrhu z důvodu nevyhovujícího dopravního řešení začne jednání města s autorem druhého návrhu v pořadí.

Necid Salašová

Starosta Necid (vlevo) má šanci prosadit své návrhy jen při účasti radní Salašové (vpravo) na hlasování

 

Při podzimním hlasování bude důležitá i účast Necidovy radní Michaely Salašové po celou dobu jednání. Z letního mimořádného jednání odešla Salašová jen šest minut před klíčovým hlasováním na cvičení s místními hokejisty. Tím upřednostnila osobní zájem před výkonem mandátu zastupitelky (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů