Generační soužití seniorů s dětmi politici o rok odložili

Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě za více než sto milionů korun s více než stovkou lůžek již funguje, nefunguje ovšem slibovaná jednotřídka mateřské školka. Součástí krajské budovy měla být i jednotřídka mateřské školky.

“ Zahájení provozu se plánuje v září 2020. Konkrétnější budou pravděpodobně kolegové z Městského Úřadu Havlíčkův Brod,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Na havlíčkobrodské radnici má resort školství na starosti Vladimír Slávka (ANO). Jeho sekretářka na žádost o vyjádření reagovala odkazem Kraj Vysočina.

Resort sociálních věcí na kraji Vysočina řídí hnutí ANO, stejně jako resort financí. Náměstkem hejtmana pro sociální oblast je Pavel Franěk, krajské finance řídí náměstek Martin Kukla.

Mezi havlíčkobrodskými místními politiky a krajskou reprezentací hnutí ANO je patrný nesoulad v časovém harmonogramu spuštění provozu malotřídky mateřské školky v prostorách budovy kraje Vysočina.

Soužití seniorů a dětí je obecně společensky velmi dobře hodnoceno.
Děti, které tráví čas se seniory, vůči nim nemají předsudky a učí se od nich mnoho nového. Výchovné působení seniorů pak dává dětem možnost spojovat přítomnost a minulost, vnímat tradice a osvědčené hodnoty.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů