(VIDEO) Úzkolejce jsme před schůzí věřitelů za obce nic neslíbili, tvrdí jindřichohradecký starosta Kozár

Město Jindřichův Hradec i obce na trati jindřichohradecké úzkokolejky znovu deklarovaly vůli pomoci s rozjezdem úzkokolejné dráhy. Nechystají se ale majetkově vstoupit do Jindřichohradeckých místních drah, ani nákup drážní infrastruktury.

Na tiskové konferenci města Jindřichův Hradec toto stanovisko deklaroval starosta města Michal Kozár a místostarosta Bohumil Komínek. „Čekáme, že nás osloví insolvenční správce nebo ten, kdo bude pověřen reorganizací ůzkokolejky,“ vysvětlil starosta Kozár.

„Považujeme za hodně důležité, aby se letos na úzkokolejce jezdilo,“ dodal starosta Kozár.

„Vždycky jsme byli trochu na vedlejší koleji i jako spolek Jindřichohradecká úzkokolejná dráha. Peníze nemáme,“ řekl místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek.

Podle jindřichohradeckého místostarosty Komínka jsou nyní členské obce v očekávání přidělené role v reorganizačním plánu Jindřichohradeckých místních drah, který připravuje Jan Kysela jako jeden z věřitelů.

„Věřitelům jsme před schůzí věřitelů reálně nic neslíbili,“ tvrdil jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

Podle místostarosty Jindřichova Hradce Bohumila Komínka obce čekají na to, jestli se role veřejnoprávního subjektu ujme stát a jeho orgány nebo tuto roli budou muset suplovat obecní samosprávy. „Nadále platí, že bychom jako obce nemohli financovat rozjezd úzkokolejky, protože na to nemáme peníze,“ řekl starosta Kozár.

Podle místostarosty Komínka je možné oddělit letní provoz úzkokolejky od dokončení reorganizačního plánu úzkokolejky. Obce na trati úzkokolejky tlačí na to, aby se letos v létě vyjelo.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). Věřitel Jan Kysela už zasedl se starosty na trati úzkokolejné dráhy k jednomu stolu (více zde). Partnerem Kyselova plánu by musel být svazek obcí, současný spolek obcí nestačí (více zde). Kysela začal měnit organizační strukturu zadlužené firmy (více zde). Zaměstnanci úzkokolejky podpořili nové vedení v čele s Kyselou a Píšalou (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů