Něvěra mandátu politika! Začne úřední přezkum trvalého bydliště místních politiků ?

Politická nevěra vlastní obci vznikne, když  místní politik zapomene změnit své trvalé bydliště. ale odstěhuje se z obce. Veřejným tajemství Světlé nad Sázavou je bydliště místostarosty města v sousední obci.

Zatím se nikdo z místní radnice neodvážil prověřovat a ani prošetřovat platnost mandátu z moci úřední. Stačilo by zahájit místní šetření, vyslechnout sousedy jako svědky a učinit rozhodnutí. K podobným krokům chybí místním úředníkům i politikům notná dávka odvahy.

 

Údaj o trvalém pobytu je pouhým evidenčním údajem, na kterém je postaveno celé volební. právo. Evidenční údaj vzniká a zaniká užíváním nemovitosti k bydlení v dané obci. To všechno lze obejít jednoduchým trikem.

Místostarosta Světlé nad Sázavou žije naoko odloučen od manželky, která se přestěhovala do sousední obce. Na zvonku v sousední obci je jméno místostarosty nikoliv jméno manželky. Bude to stačit zastupitelům i úředníkům pro konstatování zániku mandátu z důvodu odstěhování?

Společné manželské soužití v sousední obci by mělo stačit úředníkům i místním zastupitelům pro rozhodnutí o zániku mandátu. Švindlování s trvalým pobytem pro zachování mandátu zastupitele je totiž nepřijatelné chování u politika, který slíbil dodržování zákonů České republiky. Sliby se mají plnit.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů