Nežádoucí téma pro politiky SPOLU: Alkohol a oslavy volebního vítězství

Lídryně ODS Eva Decroix projevila velkou nelibost nad zveřejněním informace o značné společenské únavě na oslavách koaličního vítězství SPOLU. Poslankyně Decroix dokonce pohrozila, že přestane poskytovat svá vyjádření pro Občasník.

Informace o společenské únavě jedné z nových poslankyň koalice SPOLU se nikdo neodvažuje popírat. Téma „alkohol a politici“ se pak samotní politici snaží označit za neslušné společenské téma.

A zamezit dalším otázkám na společenskou únavu z oslav volebního úspěchu.

Poslankyně Decroix dostala emailovou žádost o vyjádření k celému incidentu, na kterou nereagovala. Nereagoval ani lídr koalice Vít Kaňkovský. Celá koalice SPOLU svorně mlčí ke společenské únavě z oslav volebního vítězství. A tváří se jako kdyby dotazy na opilost byly poslankyň byly za hranicí dobrých mravů.

Konzumace alkoholu při oslavách volebního vítězství je ale důležitá z pohledu dobrých mravů. Dobré mravy tedy můžeme chápat jako samostatnou množinu společenských norem chování stojících mimo právo. Od politiků lze právem očekávat i umění oslavovat vítězství a přijímat porážky.

Dotazy na konzumaci alkoholu při oslavách volebního vítězství jsou legitimní i přes snahu poslankyně Decroix označit podobné dotazy za společensky neslušné a nehodné odpovědi.

Nikdo z politiků koalice SPOLU neprojevil dostatek odvahy komentovat společenskou únavu jedné z čerstvě zvolených poslankyň při oslavách volebního vítězství.

Na vyjádření ODS, KDU-ČSL, TOP09 i celé koalice SPOLU ke společenské únavě z volebního vítězství si ještě počkáme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů