Referendum a odpovědnost za prosperitu Jemnice

Prosperita znamená žádoucí stav, kdy se věci daří a rozvíjejí a dávají dobré naděje do budoucnosti. Zemědělský koncern Rhea holding plánuje rozšíření svého zemědělského podnikání do Jemnice. Místní zastupitelstvo teď čeká posouzení celého záměru pro prosperitu a rozkvět města.

Nechat rozhodnutí na občanech v místním referendu je pro politiky velmi rizikové vzhledem k nízké účasti občanů ve volbách. Čas běží, je potřeba rozhodnout.

Místní politiky Jemnice teď čeká posouzení rozkvětu města díky investicím zemědělského holdingu. Pracovní místa pro místní občany se nerodí lehce. Zemědělský koncern bude potřebovat desítky nových místních zaměstnanců, kteří dostanou šanci volit mezi dojížděním za prací a novým pracovním místem v místě bydliště.

Posuzování výhodnosti podnikatelského záměru pro veřejné blaho města je pro místní politiky velmi složité. Aktivisté a odpůrci celého záměru již předložili celou řadu negativ a nedostatků celého záměru pro veřejný život Jemnice. Miska pomyslných vah prosperity je silně nakloněna v neprospěch celého záměru.

Očekávaná sebechvála zemědělského holdingu zatím nepřichází. Zastupitelé města musí sami hledat a nalézat pozitiva celého záměru. Hledání pozitiv celého záměru ještě stěžují odpůrci celého záměru pomluvami o tom, „koho si holding už koupil“.

Přežít pomluvy odpůrců a nestranně uvážit výhody a nevýhody celého záměru je ukázkou vrcholného politického umění. Nestranný politik si vyslechne jednotlivě všechny aktéry boje o prosperitu Jemnice a rozhodne.

Majitel zemědělského holdingu je místní rodák z nedaleké vesnice, který celý život podniká v rodném kraji. O jeho dobrém jménu a dobré pověsti nemusí nikdo příliš dlouho pochybovat. Dobré jméno podnikatele je tak jednou z pozitivních záruk celého podnikatelského záměru.

Rozhodnutí o podpoře nebo odmítnutí podpory podnikatelského záměru ovlivní prosperitu Jemnice a celého regionu na mnoho let dopředu. Ať rozhodnou zastupitelé města Jemnice jakkoliv, vejde jejich rozhodnutí do historie města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů