Nezaplacená exekuce Žďáru nad Sázavou asi odsune tajemnici na právní oddělení města

Soudní spor o čest bývalého tajemníka Jana Havlíka má dohru v podobě odchodu nebo spíše odsunu Havlíkovy nástupkyně Martiny Hostomské. Po pěti a půl letech se úřad „hroutí“ z nedostatku úředníků. Stavební úřad úřaduje už jen dva dny v týdnu, hledá se i vedoucí sociálního odboru. Klesá motivace ostatních úředníků.

Možná nikoliv pouhou shodou okolností tajemnice Martina Hostomská rezignovala okamžitě po té, kdy byla nařízena soudní exekuce pro neplnění soudního rozhodnutí (více zde).

Městský úřad ve Žďáru nad Sázavou nezaplatil náklady soudního sporu o čest bývalému tajemníkovi Janu Havlíkovi v termínu stanoveném soudem. Ve sporu šlo o usnesení radních města o tom, že „tajemník je nekompetentní“. Soudní verdikt nařizoval Městu Žďár nad Sázavou uhradit tajemníkovi Havlíkovi soudní náklady ve výši asi osmdesát tisíc korun. Soudní náklady samotného města lze odhadnout ve stejné výši.

Dnes už bývalá tajemnice městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou Martina Hostomská ani po exekuci patrně z úřadu zcela neodejde. Jen bude radními města uklizena patrně na právní odbor městského úřadu jako kádrová záloha radních města.

Neuhrazenou exekucí si ale bývalá tajemnice městského úřadu Žďáru nad Sázavou velmi zkomplikovala ale zároveň i urychlila připravovanou výměnu v pozici nejvyššího úředníka Žďáru nad Sázavou. Nyní se podle textu náborového inzerátu na webu města „hledá vizionář, který dodrží všechny zákony a současně povede náš úřad do budoucnosti“. Duch exekuce je z náborového inzerátu doslova cítit.

Když se do výběrového řízení přihlásí i bývalý tajemník a dnes opoziční zastupitel Jan Havlík (Změna 2018) poskytne radním města důležité měřítko k výběru vhodného vizionáře pro budoucnost Žďáru nad Sázavou.

Sehnat vizionáře ochotného válčit po boku radních města v malicherných sporech bude pro radní města velmi těžké. Vizionář může radním města Žďáru nad Sázavou snadno sloužit i jako oběť v nesmyslných politických bitvách.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů