Žďár nad Sázavou se ocitl v exekuci, tajemnice končí z osobních důvodů, předchozímu tajemníkovi se radnice omluvila

Město Žďár nad Sázavou hledá do čerstvě uvolněné pozice tajemníka / tajemnice úřadu vizionáře, který dodrží všechny zákony a současně povede městský úřad do budoucnosti. Dosavadní tajemnice Městského úřadu Martina Hostomská končí z osobních důvodů.

Možná nikoliv pohou shodou okolností se město Žďár nad Sázavou ocitlo v exekuci jen pár hodin před ohlášenou rezignací tajemnice Hostomské, kvůli neuhrazeným nákladům soudního sporu s bývalým tajemníkem místní radnice Janem Havlíkem, nyní opozičnímu zastupiteli. Podle rozsudku již město zveřejnilo omluvu:

„Město Žďár nad Sázavou se tímto omlouvá Ing. Janu Havlíkovi, bývalému tajemníkovi Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou za výrok uvedený v usnesení rady města Žďáru nad Sázavou ze dne 28. 1. 2019, podle kterého měl ve funkci tajemníka Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou jednat nekompetentně.“

Žďárská radnice už na žádost Občasníku chystá seznam všech exekucí proti městu Žďár nad Sázavou jako povinnému v roce 2024.

Podle neoficiálních informací bude bývalá tajemnice Martina Hostomská přesunuta do „kádrových záloh“ radních města na právní oddělení žďárské radnice.

„Exekuce je zastavená, protože peníze byly mezitím doručeny, bohužel se o několik hodin minuly s podáním exekuce. V rámci úřadu zřejmě došlo k procesnímu pochybení, které aktuálně analyzujeme, aby se v budoucnu neopakovalo. Za zdržení platby se upřímně omlouváme,“ informovala mluvčí radnice Blanka Sobolová.

Stanovisko Ing. Jana Havlíka (Změna 2018) k exekuci na město publikované na sociálních sítích Změna 2018:

Dne 10.6.2024 byl městu doručen vykonatelný rozsudek Krajského soudu ve věci žaloby na město. Rozsudek ukládá městu 2 povinnosti:

1) do týdne tedy do 17.6.2024 zveřejnit omluvu . Omluva byla zveřejněna na webu města 18.6.2024, tedy den po lhůtě.

2) do 3 dnů tj. do 13.6.2024 zaplatit žalobci náklady řízení ve výši 80 350 Kč. Když tato soudem uložená povinnost nebyla splněna ani týden po stanovené lhůtě tedy 20.6.2024, tak právní zástupce žalobce podal návrh na exekuci. Město zaplatilo až 21.6.2024 což bylo bezodkladně oznámeno právnímu zástupci žalobce, který vzal podaný návrh zpět.

Soudní exekutor usnesením ze dne 26.6.2024 exekuci zastavil a vyčíslil městu náklady za právní zastoupení na 8 966 Kč. Město se může proti usnesení do 15 dnů odvolat.

Je nepochopitelné proč ti, kteří často mluví o právním státě a péči řádného hospodáře, ignorovali rozhodnutí soudu a svojí nečinností způsobili městu další škodu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů