Novým tématem Jemnice je „vodovod pro Koláře“

Na červnovém jednání zastupitelstva města Jemnice se dá očekávat další střet místních aktivistů s podnikatelskými záměry Josefa Koláře. Pro výstavbu velkofarmy na okraji Jemnice podnikatel Kolář potřebuje vodu. A to nejen z podzemních vrtů, ale i pitnou vodu z vodovodu. Současné potrubí nestačí, bude potřeba zkapacitnění vodovodu výměnou trubek nebo postavení nového vodovodu.

Městu Jemnice se otvírá možnost jednání o podmínkách spolufinancování celého záměru podnikatelem Kolářem. Do lokality budoucích velkofarem je nutné postavit alespoň „dvoustovku“ potrubí jako páteřní vodovod. V budoucnu by se k vodovodu mohli připojit i další obyvatelé a firmy z Jemnice.

Nový vodovod je potřeba postavit z oblasti autobusového nádraží až na okraj města. Odhadem patnáct set metrů, možná i více. Podnikatel Kolář potřebuje kladné stanovisko zastupitelů města, aby mohl celý záměr naprojektovat a předložit k úřednímu schválení vodoprávnímu úřadu. Zkapacitnit jako vodovody bude nutné i rozvody elektřiny.

Místní aktivisté neuspěli u zastupitelů s návrhem na vyhlášení místního referenda, obava ze ztráty podzemní obavy je tak další kapitolou “ politických hororů“. Místní aktivisté ale permanentní kritikou činnosti zastupitelů ztrácí sympatie zastupitelů, naopak roste politická podpora záměrů podnikatele Koláře. Kolář například podepsal pětiletou sponzorskou smlouvu s Českou obcí sokolskou a podporuje plány na opravu místní sokolovny i dalších sportovišť.

Bez Kolářovy podpory bude muset město Jemnice stavět vodovody jen za peníze z městského rozpočtu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů