Opozice našla směr řešení pelhřimovských starostí s podporou hokeje

Těsně před začátkem mimořádného zastupitelstva Pelhřimova se místní zastupitelé dozvěděli o nevýhodnosti smlouvy navrhované místostarostou Josefem Kochem pro podporu výkonnostního sportu v Pelhřimově. Hokejisté upozornili zastupitele, že takto navrženou smlouvu nepodepíší i když ji vedení města navrhne a mimořádné zastupitelstvo schválí. Smlouva na dotační zálohu pro období leden až březen pro druholigové hokejisty se na zastupitelstvu schvaluje s několikaměsíčním zpožděním až začátkem března.

„Dostali jsme se do nepříznivé situace z hlediska možností čerpání zálohy. Mrzí mě, že na to opozice neupozornila dříve než na veřejném zasedání,“ přiznal místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL).

Předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov odmítl kritiku lidoveckého místostarosty: „Já s hokejisty na rozdíl od vás mluvím. Od hokejistů vím, že proběhlo několik jednání mezi vámi.Buď musíme schválit vaší smlouvu nebo ji upravit a na příštím zastupitelstvu „přeschvalovat“ dotační podmínky.

Smlouva navrhovaná místostarostou Kochem oddělovala náklady klubu od nákladů jednotlivých hráčů. Takto postavená smlouva je ale pro hokejový klub doslova likvidační.

Výdaje na sportovní potřeby a vybavení, cestovné hráčů na tréninky a utkání, náklady na trenérskou činnost by prakticky nebylo možné hradit z příspěvku města.

Pelhřimovské zastupitelstvo už několik měsíců hledá způsob podpory výkonnostního sportu. Leč bez viditelných výsledků.

fb„Můžeme maximálně míchat s částkou zálohy. Pravidla můžeme měnit až na dalším jednání zastupitelstva,“ upozornil opoziční zastupitel Hájek.

„Vyskytl se problém o kterém jsem si myslel, že problémem nebude. Vůle města poskytnout problémy je evidentní. Legislativně je pravděpodobně nemožné poskytnout zálohu tak, aby ji bylo možné čerpat i na sportovní vybavení,“ řekl místostarosta Koch.

„Není jediné jednání Rady města, kde bychom se třeba v bodu různé nezabývali pelhřimovským hokejem,“ dodal starosta František Kučera.

Situaci vyřešil až návrh opozice: schválit čtyřsettisícovou zálohu a vytvořit pracovní skupinu zastupitelů pro změnu dotačních zásad města.

Pelhřimovské zastupitelstvo schválilo opoziční návrh devatenácti hlasy, jeden hlas se zdržel.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů