Pelhřimov zve k přátelské návštěvě problematického starostu Mukačeva

Místostarosta Pelhřimova Josef Koch předal v partnerském městě Mukačevo pozvání pro sedmadvacetiletého starostu města Mukačevo Andrije Balohu. Osobní pozvání starosty města Pelhřimova Františka Kučery (ČSSD) s nabídkou termínů osobní účasti Andrije Balohy v rámci větších kulturních akcí v Pelhřimově bude zřejmě odesláno během následujících týdnů.

Politická rodina Balohů. Druhý zleva Andrij, třetí zleva Viktor Baloha zdroj: Kyivpost

Ve volbách na Ukrajině získal Andrij Baloha šedesát procent hlasů, primátorem města Mukačevo byl v letech 1998-99 i jeho otec Viktor. Viktor Balog, otec současného starosty Mukačeva má u místní polovojenské organizace „Pravý sektor“ přezdívku „nyano“ (táta v jazyce zakarpatského dialektu).

V létě 2015 vzrušila svět zpráva o válce gangů v ulicích Mukačeva. V přestřelce byly údajně použity i minomety a ruční pancéřovky. Polovojenská organizace Pravý sektor bojovala s místním podnikatelem Hořela policejní auta. Na záběrech z přestřelky v ulicích Mukačeva byla vidět luxusní auta s českými registračními značkami. Pravděpodobně ukradená v Praze, použitá Pravým sektorem.

Viktor Baloga oficiálně popírá svůj  podíl účast na přestřelce v Mukačevu a financování místní pobočky „Pravého sektoru“. Jako vyjednavač se snažil ozbrojený konflikt  řešit.

Mukačevo: divoký západ Ukrajiny

Tiše se mluví o tom, že místní Pravý sektor je soukromou armádou jednoho z nejvlivnějších lidí Zakarpatí Viktora Balohy. V událostech z 11. července mohl být Pravý sektor využit jako nástroj Balohových zájmů při jednáních o přerozdělování zdrojů, které v případě Zakarpatí představuje právě kontraband. Příslušníci Pravého sektoru zase přišli se svým vysvětlením, ve kterém sami sebe popisují jako ochránce obyvatelstva i státu a bojovníky proti pašerákům.

Obyčejné lidi na Ukrajině u hranic Evropské unie živí pašování v malém, vysoce postavené lidi ve velkém. V 2012, kdy byl objeven několikasetmetrový tunel o průměru 90 cm, který vedl z Ukrajiny na Slovensko. Krabička cigaret stojí na Ukrajině dvacetikorunu, v Evropské unii několikanásobek.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů