Petice žádá řešit nové úpravy MHD na severu Jihlavy

Osada Pávov svolává veřejnou schůzi, sousední Červený Kříž sbírá podpisy nespokojených občanů s novými jízdními řády.

„Ubylo nám asi devětačtyřicet procent spojů, hlavně o víkendech. Ve všední dny odpoledne se děti nemají, jak dostat ze školy,“ naznačila nespokojená místní obyvatelka.

Petice nespokojených obyvatel Červeného Kříže bude Magistrátu doručena zhruba s týdenním předstihem, aby bylo možné její obsah projednat ještě na únorovém zastupitelstvu města Jihlavy.

Nová linka G vede mezi konečnými stanicemi Horní Kosov a Antonínův Důl. Jezdí po trase Horní Kosov-Žižkova-Masarykovo náměstí-Chlumova-Na Růžku-Bosch-Jipocar-Antonínův Důl a zpět. Na této lince jsou nasazovány parciální trolejbusy. Současně od února zanikly autobusové linky 3 a 5 a výrazně se omezil provoz linky 12.

Cestujícím Magistrát slibuje mnohem větší komfort, pravidelnější jízdní řád, nová přímá spojení a hlavně bezemisní doprava novými moderními trolejbusy. Po prvních dvou měsících provozu trolejové dráhy a fungování nových JŘ vyhodnotí DPMJ data ze sčítačů umístěných v rámech dveří. Podle počtu přepravených cestujících a dle dalších připomínek veřejnosti dál plánuje upravit jízdní řády pravděpodobně od 1. dubna 2023.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů