Umělá inteligence Carebot se stane pomocníkem jihlavských lékařů

I do jihlavské nemocnice proniká umělá inteligence. „Náš software Carebot pomáhá přesněji a rychleji určit co se nachází na rentgenových snímcích,“ vysvětuje Matěj Misař z firmy Carebot. Carebot je doporučující software, který popis snímku z rentgenu dokáže přepsat i do lékařské zprávy.

Carebot


„V rukách lékaře bude Carebot důležitý nástroj, který lékaře upozorní na oblasti daného snímku, kterých by siměl všimnou a zapsat do lékařské zprávy,“ řekl Matěj Misař.

Jihlavská nemocnice bude systém od Caraebotu testovat v rámci pilotního provozu jako nového nástroje coby zdravotního prostředku. „Náš systém v tuto chvíli prochází certifikací zdravotního prostředku. Očekáváme, že certifikaci obdržíme v druhé polovině tohoto roku. Pak budeme moci pomáhat nejen v Jihlavě, Šumperku a Havířově, kde testy probíhali či probíhat budou, ale i dalších nemocnicích v Česku i Evropě. uvedl Matěj Misař.

V jihlavské nemocnice našla umělá inteligence využití například přikontrole rentgenových snímků pacientů. „Jsou to tisíce snímků, kterýsoftware s umělou inteligencí prochází a třídí snímky na ty, kteréjsou stoprocentně v pořádku a na ty, které by měl vidět ošetřujícílékař,“ vysvětlil ředitel nemocnice Lukáš Velev. Podle ředitele Veleva až lékař rozhodne o dalším postupu po té, kdyuvidí rentgenový snímek plic pacienta.„Velmi to urychluje práci lékaře,“ dodal ředitel Velev.

„Jsou to tisíce snímků, který software s umělou inteligencí prochází a třídí snímky na ty, které jsou stoprocentně v pořádku a na ty, které by měl vidět ošetřující lékař,“ vysvětlil ředitel nemocnice Lukáš Velev.

Až lékař rozhodne o dalším postupu po té, kdy uvidí rentgenový snímek plic pacienta. „Velmi to urychluje práci lékaře. Sytém zatím poběží v pilotním ověřovacím režimu, kde se bude ověřovat jeho účinnost a bude tedy zatím pod bdělou kontrolou lékaře. Do budoucna se ale nepochybně osamostatní. “ dodal ředitel Velev.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů