Pojišťovny napadly tendr na Centrální dispečink odtahů

Kolem péče o motoristy na silnicích začíná právní bitva. Podle informací serveru Občasník napadla tendr na Centrální dispečink odtahů Česká asociace pojišťoven (ČAP). Mluvčí České asociace pojišťoven odmítla komentovat informace Občasníku: „Děkujeme za možnost komentáře, ale nevyužijeme ji,“ uvedla mluvčí Veronika Nová.

V současné době Česká asociace pojišťoven sdružuje celkem šestadvacet členů, reprezentujících více než 98 % českého pojišťovnického sektoru. Prezidentem České asociace pojišťoven je generální ředitel pojišťovny Kooperativa Martin Diviš, post výkonného ředitele zastává Jan Matoušek.

„Mohu potvrdit, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obdržel podnět ve věci zadávacího řízení ŘSD na Centrální dispečink odtahů. Podnět bude prověřen z hlediska zákona o zadávání veřejných zakázek. Žádné další podrobnosti nemohu nyní sdělit, protože podnět dorazil dnes a s jeho obsahem se teprve seznamujeme,“ uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

Vytvořením Centrálního dispečinku odtahů se Ředitelství silnic a dálnic snaží o jednotný postup při odstraňování nehod, nepojízdných vozidel a dalších překážek provozu na dálnicích, včetně rozšíření tohoto modelu i na dálnice druhé třídy.

Zatím v České republice funguje například systém Nehodového centra pojišťoven, které je k dispozici, pokud  si motorista není schopný zavolat pomoc sám.  Jde o neveřejnou telefonní linku sloužící policii k zajištění odtahu nepojízdného havarovaného či porouchaného vozidla, které překáží v provozu. I tuto asistenci motorista získává k povinnému ručení v rozsahu sjednaných pojistných podmínek a ve většině případů tak odtah auta zaplatí pojišťovna.

Systém Nehodového centra pojišťoven zajistí motoristovi přístup k předplaceným asistenčním službám od pojišťovny, i pokud si sám není schopný zavolat odtah vozidla (např. z důvodu zranění při nehodě). Odtah v takovém případě přivolává policista prostřednictvím neveřejného čísla NCP, které garantuje, že odtah nebo asistence bude provedená dle požadavků policie (dojezd do 40 minut od zavolání, kdekoli v ČR) a bude přitom hrazená v rámci předplacených asistenčních služeb z pojištění nepojízdného vozidla, tedy bez negativního finančního dopadu na pojištěného motoristu. Asistenční zásahy přivolané přes NCP mají nejvyšší prioritu a upřednostňuje se včasnost a kvalita zásahu. Policie má možnost kontrolovat, zda byly zásahy provedeny dle jejich časových požadavků.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů