Policie odložila Tomancovo oznámení na Duklu Jihlava

Poslední politickou bitvou Miroslava Tomance (Fórum Jihlava) byl střet o sportování mládeže v městské obchodní společnosti HC DUKLA JIHLAVA.

V době nouzového stavu klub umožnil dětem sportovat na základě smluv pro profesionální sportovce. A to se zjevně nelíbilo zastupiteli Miroslavu Tomancovi jako členu dozorčí rady hokejového klubu.

„Stávající právní předpisy  u profesionálních klubů umožnily se souhlasem zákonných zástupců převést mezi „profesionály“ i dětské sportovce . To u nich umožnilo pokračovat v tréninkovém režimu,“ uvedl hygienik Jiří Kos.

Sportovní život amatérských sportovců se zastavil, tréninkový proces pokračoval dál. Zastupitel Miroslav Tomanec jako člen dozorčí rady klubu vyvinul na jednatele klubu Bedřicha Ščerbana tlak, aby ze sportování dětí jako profesionálních sportovců vyvodil „osobní odpovědnost“. Výzva k osobní odpovědnosti na jednatele HC Dukla Jihlava nezapůsobila. Profesionální smlouvy u mládeže byly řádně uzavřeny rodiči v roli zákonných zástupců dětí.

A tak Miroslav Tomanec učinil úřední oznámení hygienikům i Policii ČR. „Ve věci jsme provedli šetření. Nezjistili jsme, že by došlo k protiprávnímu jednání,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podobně se vyjádřil i hygienik Jiří Kos s tím, že odpovědnost je na rodičích jako zákonných zástupcích, zda-li ze svého dítěte udělají sportovce už v dětském věku.

Tomancova sólo akce s úředním oznámením hygienikům i Policii ČR byla poslední kapkou poháru trpělivosti koalice na jihlavském Magistrátě. Koalice připravovala odvolání zastupitele Tomance ze všech funkcí v městských obchodních společnostech. Tomanec svému odvolání předešel rezignací na všechny politické funkce i rezignací na mandát zastupitele.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů