Politická protekce vede k pomalému umírání druholigového hokeje v Pelhřimově

Pelhřimovští lidovci pod vedením místostarosty Josefa Kocha pokračují ve snahách o likvidaci druholigového hokeje v Pelhřimově. Začátkem loňského roku se nepovedl převrat v hokejovém oddíle Ledních Medvědů spojený s pokusem dosadit místostarostu Kocha do výboru mládeže. Odvetou bylo trestní oznámení města Pelhřimov na hospodaření pelhřimovských hokejistů. Po šestiměsíčním vyšetřování odloženo (více zde). Zároveň se lidovci chlubí, jak odvážně „řízli do hokeje“.

Na webových stránkách místních novin spolu fiktivně diskutují předseda hokejového oddílu a lídr opozice. Podle policejního vyšetřování je autorem diskusních příspěvků tajemník pelhřimovských lidovců Jan Mazanec (více zde).

Politická protekce pelhřimovských lidovců pomáhá vzniknout hokejovému kroužku HC Pumy. Dostává od radnice stejné podmínky jako sportovní oddíl, ačkoliv se sportovní činnosti nevěnuje. Jeho aktivity jsou levnější variantou veřejného bruslení.

Jakákoliv dokumentace činnosti hokejového kroužku HC Pumy je od radnice tvrdě zakazována. Zaměstnanci místních Technických služeb brání fotodokumentaci skutečných aktivit HC Pumy. Děti na ledě při aktivitách HC Pumy jde spočítat na prstech obou rukou.

Na ledě HC Pumy se objevuje vytrvalý kritik poměrů v jihlavské Dukle Tomáš Kotrba (více zde), dokonce jeden z tréniků i osobně vedl (více zde).  Benevolentní přístup pelhřimovské radnice znamená levné používání ledu pro sportovce z širokého okolí.

Hledání spravedlivého systému podpory hokeje pod taktovkou lidovců se dostává do skluzu. Zálohu na leden až březen se druholigovému hokeji nedaří z radnice poslat. Místostarosta Koch nedokáže sestavit smlouvu města s hokejovým oddílem. Hned po únorovém zastupitelstvu je svoláno mimořádné březnové.

Neschopnost koalice nahrazuje vůle opozice: pro hokej je schváleno o sto tisíc méně. Na přežití hokeje to musí pro začátek stačit. Pracovní skupina zastupitelů bude přepracovávat zásady podpory sportu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů