Poslanec Bartošek (KDU-ČSL) podporuje větrné elektrárny u Strmilova

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek vyjádřil podporu výstavbě větrných elektráren na pomezí chráněných území Javořické vrchoviny a České Kanady u Strmilova.

Tento projekt firem meridian Nová energie a Jipocar power Bartošek podporuje z několika důvodů:

Za prvé, větrné elektrárny představují ekologicky šetrný zdroj energie, který výrazně přispívá k snižování emisí skleníkových plynů. V době, kdy se naše společnost musí intenzivně zabývat klimatickou
změnou, je nezbytné hledat a využívat alternativní zdroje energie, které jsou udržitelné a mají minimální dopad na životní prostředí.

Za druhé, výstavba větrných elektráren může přinést ekonomické výhody nejen pro soukromé investory, ale i pro místní komunitu. Vzniknou nové pracovní příležitosti a město bude mít z výnosů z těchto projektů nprospěch v podobě vyšších daňových příjmů a dalších investic do infrastruktury a veřejných služeb.

Chápu obavy některých občanů ohledně potenciálního dopadu na krajinný ráz a chráněná území. Nicméně věřím, že s pečlivým plánováním a dodržováním přísných ekologických standardů je možné minimalizovat jakékoli negativní dopady a současně dosáhnout potřebného pokroku směrem k udržitelnější energetické budoucnosti.

Je důležité, abychom hledali vyvážený přístup, který zohlední jak potřebu ochrany našich přírodních krás, tak i nutnost přechodu k čistým energetickým zdrojům. Myslím, že výstavba větrných elektráren
nám přináší v ochraně životniho prostredí víc, než nám bere. V době energerické krize potřebujeme co nejvíce vlastních energetických zdrojů z důvodu bezpečnosti.

(vyjádření poslance Jana Bartoška je bez redakčních úprav, nekráceno – pozn. red.)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů