Překreslování koalice? ODS si chce koaličně popovídat o čínském přátelství Jihlavy

Co nepotlačí sociální demokraté skrz Radu města Jihlavy, to prohlasují s opozicí. Třeba čínské přátelství. Především občanští demokraté cítí čas vážně si popovídat o fungování koaliční spolupráce. Překreslování koalice na jihlavské radnici má stále patrnější rozměry. Především občanští demokraté cítí možnost vstupu opozičního hnutí ANO do radniční koalice, která by dostala podobu koalice na vládní úrovni. Na vládní úrovni spolupracují sociální demokraté s hnutím ANO a křesťanskými demokraty.

Pro hnutí ANO je nemyslitelné poslat do opozice křesťanské demokraty, jejich lídra Jaromíra Kalinu před rokem navrhovali na post primátora. Poslat lidovce Kalinu do opozice a slavně vstoupit do přestavěné koalice s ČSSD a čtyřmi jednotlivci z kandidátní listiny Forum Jihlava je pro jihlavské ANO nepřijatelné i jako myšlenka. Mnohem pravděpodobnější je varianta odchodu pětice občanských demokratů z koalice do opozice a nástup hnutí ANO do vedení jihlavské radnice.

Překreslování koalice se blíží do fáze vyjednávání o přeskupení rolí ve vedení města. Impulsem může být právě vážný rozhovor o čínském přátelství ve vedení města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů