Překvapení ve Žďáru nad Sázavou: Senecura oznámila pozastavení stavebních projektů v Česku

Východočeské město Jičín a Žďár nad Sázavou na Vysočině trápí informace o problémech firmy SeneCura s přestavbou místních nemovitostí na domovy pro seniory.

V Jičíně měl vyrůst domov se sto dvaceti lůžky místo bývalých kasáren, ve Žďáru nad Sázavou jde o přestavbu bývalého školského zařízení, které nabídne 132 lůžek pro seniory a klienty trpící Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Kromě toho zde postupně mělo najít zaměstnání až osm desítek lidí.

Přestavba školského zařízení na moderní domov pro seniory měl být další příklad efektivní spolupráce veřejného a soukromého sektoru na Vysočině při budování potřebných kapacit v sociálních službách. 

Poklepání základního kamene nového domova ve Žďáru nad Sázavou se 25. 9. 2020 zúčastnili zástupci Kraje Vysočina, vedení společnosti SeneCura a vedení města Žďáru nad Sázavou.

Poklepání na základní kámen domova SeneCura ve Žďáru nad Sázavou

O stavebních plánech firmy Senecura přichází z východních Čech na Vysočinu nepříjemné zprávy. „Představitelé města Jičín v roce 2023 obdrželi informaci, že společnost Senecura pozastavuje stavební projekty v celé České republice z důvodů interních problémů s generálním dodavatelem stavby.
Co se týká výstavby domova pro seniory v bývalých kasárnách, zástupci města budou nadále jednat se společností Senecura a budou hledat řešení tohoto stavebního projektu,“ uvedl mluvčí východočeského města Jičín Jan Jireš.

Skupina SeneCura je s více než dvěma tisíci lůžek v sedmnácti centrech předním nestátním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v České republice. Patří do rakouské skupiny SeneCura, která je od roku 2015 součástí francouzské skupiny Orpea. 

Na stavbě žďárského domova pro seniory firmy SeneCura údajně chybí stavební materiál za desítky milionů korun (více zde).

Informace o pozastavení stavebních projektů Senecury v České republice nepříjemně překvapila starostu Žďáru nad Sázavou a krajského zastupitele Vysočiny Martina Mrkose (STAN): „Pokud by se tato informace potvrdila, pak by to pro nás znamenalo zintenzivnit spolupráci s jiným poskytovatelem služby. Existují, zajímají se, situaci bychom vyřešili. Jen by mě mrzela ta časová ztráta. Ať tak či onak, předpokládám, že Senecura nás bude oficiálně informovat,“ řekl Mrkos.

Vyjádření Kraje Vysočina doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů