Radní Jihlavy zaplatí rychlou spolupráci Vodárenské a.s.

Radní města Jihlavy schválili záměr obchodní společností Služby města Jihlavy s.r.o. jednat se společností Vodárenská a.s. (VAS) o předčasném předání podkladů nezbytných pro přípravu  provozování vodárenské infrastruktury (zejména zákaznických dat, dat o sítích apod.).

Stambera.cz

Už na jaře vedení města Jihlavy schválilo harmonogram transformace městské vodárenské společnosti JVAK na vodárenskou divizi Technických služeb města Jihlavy.

Data by měla městská společnost získat již v průběhu října a listopadu 2020 s tím, že by společnost Služby města Jihlavy nahradila společnosti Vodárenská akciová společnost, a.s. prokázané zvýšené náklady, které by společnosti VAS a.s. v souvislosti s tímto předčasným předáním podkladů vznikly.

Narovnání více než osm let trvajících vodárenských sporů schválili letos v červnu jihlavští zastupitelé a přinese nejenom změnu provozovatele vodárenské infrastruktury, ale hlavně viditelné změny v ulicích. Začnou se totiž konečně opravovat chodníky a silnice.

„Dřív to nešlo, protože nám nepatřily trubky pod zemí a nemohli jsme opravovat cizí majetek. Nechtěli jsme jen opravovat povrch a nechat pod ním desítky let staré a často poškozené potrubí.“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů