Ministr vnitra opravil ministerské rozhodnutí o nicotnosti verdiktů Krajského úřadu

peníze vodaMinisterstvo vnitra zrušilo své rozhodnutí o nicotnosti výroku Krajského úřadu kraje Vysočina. Podle původního výroku o nicotnosti neměl být Krajský úřad vůbec oprávněn rozhodovat vodárenské spory mezi Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Tento výrok byl ale zrušen soudním verdiktem Městského soudu v Praze, proti tomuto podal Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko kasační stížnost. Kasační stížnost zamítl letos na jaře Nejvyšší správní úřad.

Ministr vnitra pak na základě soudních verdiktů shledal pochybení Ministerstva vnitra, když bylo vydáno formalizované rozhodnutí, které právní řád České republiky pro danou situaci vůbec nepřipouští.

Ministr vnitra podle nového výroku důvody pro zahájení řízení o nicotnosti ministr vnitra neshledal, je třeba napadené rozhodnutí zrušit. Současně ministr vnitra konstatuje, že s ohledem na vzniklou unikátní situaci a skutečnost, že ani v případě rozhodnutí o nicotnosti správní řád možnost odvolání nepřipouští, nemůže ministr vnitra podle správního řádu předmětné řízení o prohlášení nicotnosti sám zastavit. Ministr vnitra proto věc vrací správnímu orgánu I. stupně k novému projednání, které již takový úkon učinit může.

Ministr vnitra dále uvedl, že žádosti o přerušení řízení podané Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako odpůrcem v rámci odvolání nevyhovuje, neboť již z logiky věci není možné přerušovat řízení, které jako takové nemá být vůbec vedeno.

Podle názoru Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako odpůrce je příslušný k vydání rozhodnutí ve věci pohledávky na peněžité plnění s příslušenstvím je pouze a výlučně soud. Proto i v případě údajné dvaapadesáti milionové pohledávky Jihlavy byl k vydání rozhodnutí příslušný pouze příslušný soud.

V celém sporu Krajský úřad kraje Vysočina uznal oprávněnost nároků Jihlavy na částku přes padesát dva milionů korun s příslušenstvím.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů