VÍME PRVNÍ: Nestraník Laštovička předsedou KDU-ČSL Jihlava

Vstoupil do strany a hned se stal jejím předsedou! Kariéra náměstka primátorky Martina Laštovičky nabrala strmý vzestup: podle informací Občasníku se Martin Laštovička stal předsedou městské organizace KDU-ČSL na stejné schůzi, kdy vstoupil do strany.

Informaci potvrdil například krajský tajemník KDU-ČSL Josef Herbrych. „Vydání oficiální tiskové zprávy je věcí městské organizace,“ prohlásil tajemník Herbrych.

Na výroční členské schůzi byl přítomen i krajský předseda KDU-ČSL Vít Kaňkovský. Jeho asistentka Dagmar Hosová opakovaně odmítala zvednout telefon, v osobním rozhovoru připustila osobní přítomnost poslance Kaňkovského na výroční schůzi KDU-ČSL Jihlava.

„Víme, že politická situace v Jihlavě je složitá, ale to musí rozhodnout jihlavští členové KDU-ČSL. Nebudeme jim do toho z pozice krajského vedení zasahovat,“ uvedl krajský předseda Vít Kaňkovský.

„Obecně nedáváme stranickým předsedům konkrétní stranické úkoly, musí sami vědět priorty při řešení místních problémů,“ dodal Kaňkovský.

Novopečený předseda jihlavských lidovců Martin Laštovička ještě jako předseda zastupitelského klubu KDU-ČSL Jihlava tvrdil, že lidovci neobětují svého tehdejšího předsedu Jaromíra Kalinu ve vykonstruované kauze (více zde). Později Martin Laštovička přijal křeslo náměstka primátorky jako nestraník, Kalinovu nástupci ve funkci předsedy KDU-ČSL Jihlava Josefovi Kodetovi se nepodařilo dojednat návrat lidovců do koalice.

AKTUALIZOVÁNO: Lidovci přiznali vnitřní spory v oficiální zprávě (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů