VÍME PRVNÍ: Filip (KSČM) obdaroval jihlavské komunisty tři sta třiceti tisíci korun

Bývalý předseda komunistů Vojtěch Filip začal štědře podporovat jihlavské komunisty. Ti ho na oplátku navrhují všem komunistům v zemi jako kandidáta na prezidenta republiky.

Czech Communists back in government for first time since 1989 – People's  World

V průběhu měsíce ledna přistálo na bankovním účtu KSČM přesně tři sta třicet tisíc korun od JUDR. Vojtěcha Filipa. Podle specifického symbolu šlo o okamžitý dar, který centrála komunistů předisponovala pro jihlavský okresní výbor KSČM. Filipův dar přišel na účet komunistů ve třech splátkách po devadesáti tisíci korunách, jednou šedesát tisíc korun.

Například v rozpětí dvou dnů mezi čtrnáctým až šestnáctým lednem přišlo od Filipa pro jihlavské komunisty dvě stě čtyřicet tisíc korun.

„Je to vnitrostranická záležitost a nebudu to blíže komentovat. Došlo k omylu, šlo o peníze pro Ústřední výbor,“ uvedla předsedkyně jihlavských komunistů Helena Vrzalová.

Jihlavští komunisté už oznámili nominaci Vojtěcha Filipa jako stranického kandidáta pro volby prezidenta republiky. Na podzim letošního roku se na Jihlavsku budou

Počátkem února se má konat „Demonstrace za mír“ na jihlavském náměstí. Vedle předsedkyně komunistů Kateřiny Konečné má být Vojtěch Filip jedním z řečníků.

Na podzim se budou na Jihlavsku konat senátní volby, kde bude obhajovat mandát současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů