Redislokace poboček sníží ztráty na třetinu, píše pošta zastupitelům Jihlavy

Česká pošta již zaslala primátorce Jihlavy i místním zastupitelům na otevřený dopis v souvislosti s rušením poboček.

„Celková ztrátovost poboček v Jihlavě se pohybuje kolem deseti milionů korun. Varianta redislokace poboček sníží tuto ztrátu na tři a půl milionu korun. Varianta redukce poboček sníží ztrátu pouze na 7,7 milionu korun,“ píše zastupitelům Česká pošta.

Podle České pošty není jasné, kdo by hradil každoroční rozdíl zhruba 4,2 milionu korun při zachování provozu poboček. Varianta redukce provozu poboček navíc nevede podle odpovědi České pošty k růstu výnosu poboček v Jihlavě, neboť nemíří na koupěschopný segment zákazníků. Výše ztráty při zachování provozu poboček pošty se bude v dalších letech prohlubovat.

Varianta se zrušením poboček Březinky a Erbenova ul. sice zhoršuje lokální prostorovou dostupnost pro velmi malý segment obyvatel, ale zvyšuje časovou dostupnost pro drtivou většinu občanů Jihlavy a kapacity pošt korespondují s hustotou obyvatel.

Posun ve kvalitě poskytovaných služeb pobočky Jihlava 1 je podle České pošty výrazný. V roce 2019 byla průměrná čekací doba na pobočce Jihlava 1 10:04 minuty, v roce 2020 čas čekání poklesl na 4:56 minuty a průměr čekání v prvním pololetí činil 4:49 minuty. Průměrný čas obsluhy klientů se zkrátil z 3:50 minut v roce 2019 na 3:27 minuty v roce 2021. Na hlavní poštu Jihlava 1 by měly být převedeny služby z rušených poštovních poboček Jihlava 4, Jihlava 5 a Jihlava 6.

Návrh České pošty na rušení a slučování poboček v Jihlavě splňuje podle ředitele pobočkové sítě České pošty Jižní Moravy Jiřího Rotschedla veškeré zákonné požadavky na hustotu a dostupnost služeb České pošty.

Město Jihlava zatím nevydalo k odpovědi České pošty žádné vyjádření ani tiskovou zprávu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů