Svědkové, přihlaste se! Policie hledá pachatele vraždy v Jihlavě, podezřelý je bývalý partner oběti

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prověřují od včerejšího odpoledne případ zvlášť závažného zločinu vraždy, která se stala v pátek 15. prosince kolem čtrnácté hodiny v Jihlavě na ulici Slavíčkova.
Obětí vraždy se stala jednasedmdesátiletá žena z Jihlavy. Žena zemřela na následky střelného poranění. Po pachateli vraždy začali policisté okamžitě po činu intenzívně pátrat. Do pátrání se zapojil také vrtulník Letecké služby Policie České republiky.

Dana Čírtková

Mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková

„Z prvotního pověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.
V souvislosti s těmito zjištěnými skutečnostmi policie pátrá po osobním vozidle značky HYUNDAI IX 35 červené barvy s registrační značkou 5J6 4785 a obrací se touto cestou na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po výše uvedeném vozidle.
Současně policie žádá o pomoc ze strany všech osob, které se v pátek 15. prosince v době spáchání činu – tedy kolem 14.00 hodin – pohybovaly v Jihlavě na ulici Slavíčkova a v jejím bezprostřední okolí. Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem Policie České republiky. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které může být velice důležité pro další prověřování činu.
„Obracíme se také na řidiče, kteří v době od 13.58 do 14.05 hodil projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská, a to zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení. I jejich svědectví a záznamy z kamer z vozidel jsou pro kriminalisty velice důležité,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
Policejní výzva směřuje také k dalším řidičům, zejména vozidel taxislužby, kteří v pátek 15. prosince v odpoledních, večerních nebo nočních hodinách brali na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku nebo Chrudimsku do svého vozidla staršího muže a vezli ho do Chrudimi, jejího okolí nebo do obce Medlešice a jejího okolí.
„Všechny výše oslovené osoby naléhavě žádáme,  aby v případě, že mají informace, které jsou popsány výše a jsou pro nás důležité, kontaktovali linku tísňového volání 158,“ dodala Čírtková.

AKTUALIZOVÁNO 16.12.2017 v13:55hodin : “ Vozidlo Hyundai IX35, po kterém jsme pátrali, se nám podařilo nalézt. Všechny další výzvy jsou stále aktuální,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Analýzu možného motivu vraždy čtěte přímo zde. Podle informací Občasníku se oběť jako předsedkyně představenstva jihlavské akciovky chystala vyvlastnit vrahův majetkový podíl ve společné firmě (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů