Na stavbě senior centra Senecura ve Žďáře nad Sázavou chybí materiál a stavební práce za desítky milionů korun

Výstavba domova pro seniory Senecura ve Žďáru nad Sázavou je ve velkých problémech. Podle informací Občasníku na stavbě chybí zálohově zaplacený nákladný stavební materiál. Nebyly vykonány ani zálohově zaplacené stavební práce.

Částka sedmnáct a půl milionu korun měla sloužit k zálohovému profinancování stavebních prací, které měla zhotovit společnost Urban Survival. Tato společnost je i dvacetiprocentním společníkem firmy Senecura. Na obchodní podíl společnosti Urban Survival je vydán exekuční příkaz.

K dokončení stavby mělo dojít už před rokem, problémy s krachem zhotovitele stavby odsunuly termín otevření o dva roky.

Po dokončení nabídne žďárské SeniorCentrum, které více než sto třicet lůžek pro seniory a klienty trpící Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Kromě toho zde postupně najde zaměstnání až osmdesát lidí. Poklepání základního kamene nového domova se 25. 9. 2020 zúčastnili zástupci Kraje Vysočina, vedení společnosti SeneCura a vedení města Žďáru nad Sázavou.

Součástí zařízení bude nejen speciálně vybavené fitness centrum, masážní vana, kadeřnictví, manikúra a pedikúra, ale také kaple, terapeutická zahrada Memory Garden a 27 parkovacích stání. Přestavba bude ctít původní tvar budovy Z, tedy dva hlavní trakty se spojovacím krčkem. V podzemním podlaží bude kuchyň, technické místnosti a zázemí pro personál, tři další patra budou sloužit klientům. Ti zde budou žít v tzv. domácnostech pro vytvoření příjemné atmosféry. SeneCura se stane také významným zaměstnavatelem, protože zde najde práci zhruba osmdesát lidí – pečovatelů, sester, kuchařů a pomocného personálu.

AKTUALIZOVÁNO: Ve východočeském městě Jičín firma SeneCura oznámila přerušení stavebních prací v České republice na příští dva roky (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů