Primátorka Karolína Koubová se omluvila za svého psa na radnici

Pes na radnici nemá co dělat. Dokonce je to i zakázáno. Primátorka Karolína Koubová zákaz porušila a vzala si do práce svého psa.

Na sociální síti se primátorka Koubová za své jednání omluvila s tím, „že ctí dodržování pravidel (někdy až moc úpěnlivě), ale zároveň je velkou zastánkyní toho, že k sobě máme být laskaví, a že radnice není nedotknutelná slonovinová věž“.

Primátorka Koubová v minulém funkčním období jezdila na jednání rady jezdit s kočárkem a během hlasování odbíhala kojit.“ Pamatuji si zděšení, když jsem na zastupitelstvu neseděla, ale stála, s dítětem uvázaným v šátku, protože jsem ho potřebovala uspat,“ poznamenala primátorka.

Primátorka Koubová souhlasí i s tvrzením „dítě není pes“a neplatí zákaz vstupu do budovy Magistrátu s dítětem. Pravidla platí pro všechny. Zděšení je ale srovnatelné. Zasedání je nedotknutelné!

„Ráda bych se tedy omluvila, že jsem porušila zákaz vstupu do budovy se psem. Ráda bych ale také řekla to B. Abyste mě pochopili, rozhodně nejsem zastáncem toho, aby děti a psi trávili dlouhé hodiny v práci a ani jsem to nikdy neudělala. Vždycky jsem zajistila hlídání a vždycky šlo o chvíli, která je potřeba překlenout, vyřešit. Vždycky šlo o domluvu, vždycky šlo o vzájemnou pomoc,“ uvedla primátorka Koubová.

Primátorka Koubová by nikdy nezvedla ruku pro to, aby mohli psi volně pobíhat po radnici. „Jednak to není v běžných situacích nutné, jednak naprosto respektuju to, že ne všichni mají psy rádi a chtějí je mít kolem sebe,“ vysvětlila Koubová.

„Kdyby za mnou ale přišel zaměstnanec s prosbou o pomoc, že potřebuje na chvíli psa na chvíli pohlídat a vzít do práce, vždycky bych mu vyšla vstříc. Radnice prostě nemá být slonovinová věž určená pouze pro vyvolené, ideálně roboticky pracující lidi. Pracují v ní normální lidi s normálními problémy, s normálními rodinami, s normálními potřebami,“ zmínila Koubová.

Závěrem primátorka Koubová vyjádřila rozpaky nad tím, že se o jejím porušení předpisů Magistrátu dozvědělo celé město Jihlava prostřednictvím novinářů. Primátorka to přičítá blížícímu se termínu komunálních voleb.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů