Primátorka Koubová ambasadorkou vodárenského programu SUWAC

Primátorka Statutárního města Jihlava Karolína Koubová se spolu s primátorkou Statutárního města Brna Markétou Vaňkovou stala ambasadorkou programu SUWAC.

Hlavním cílem je zajištění dostupnosti kvalitní vody pro region Program SUWAC (Sustainability water adaptation climate change). Nositelem programu SUWAC bude stejnojmenný zapsaný spolek zakládaný třemi subjekty, kterými jsou Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i. – CzechGlobe, Svaz vodovodů a kanalizací měst a obcí (SVKMO) , s. r. o., a Asociace krajů ČR. Dalšími členy by se měly stát obce nebo organizace, které mají zájem o řešenou problematiku, například Povodí Moravy, Brněnské vodárny a kanalizace nebo Vírský oblastní vodovod, sdružení měst, obcí a svazků obcí. 

Konkrétním přínosem programu bude zajištění dostupnosti kvalitní vody pro region a jeho obyvatele, zemědělství i průmysl, ochlazování a zvlhčování klimatu nebo retence vody.

Svaz vodovodů a kanalizací města a obcí (SVKMO) zastoupený prokuristou Josefem Guthem (vlevo dole) je stoprocentním vlastníkem Vodárenské a.s. (VAS). VAS a.s. je provozovatelem vodárenské infrastruktury na území města Jihlavy.

Jihlava se dlouhodobě snažila získat provozování do vlastních rukou, protřednictvím městské vodárenské společnosti JVAK. Primátorka Karolína Koubová se ovšem snaží o utlumení činnosti městské vodárenské společnosti, z které by se měla stát divize Technických služeb města Jihlavy (harmonogram zde).

Činnost primátorky Jihlavy Karolíny Koubové tak může vypadat jako střet zájmů: působí jako ambasadorka vodárenského projektu s účastí společnosti VKMO, která má zájem na dlouhodobém provozování vodárenské infrastruktury vlastněné Statutárním městem Jihlava.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů