(DOKUMENT) Návrh otázek pro místní referendum v Jemnici

Spolek za dobrý život na Jemnicku začal sbírat podpisy občanů nutných pro svolání místního referenda. Zastupitelé města v listopadu schválili jednohlasně schváliliobjednávku změn územního plánu, které by umožnili výstavbu zemědělských velkochovů na území města Jemnice.

Spolek za dobrý život na Jemnicku dosud nevydal žádné prohlášení nebo stanovisko, které by vysvětlovalo důvody pro svolání referenda.

Město Jemnice připravuje vyhlášení oficiální ankety mezi občany hned po Vánočních svátcích s vyhodnocením na nejbližším jednání zastupitelstva města.

“ v Jemnici již druhým dnem probíhá sběr podpisů máme už téměr 10 podpisových míst jsou to mnohdy lidé jako já malý živnostníci např. zelenina u Mocharů, všechny tři květinky (Morongová, Horká i Havlíček) v Jemnici, restaurace na podolí, restaurace a obchod u Víta, pneuservis Ambrůz, doktorka Danielová v Louce autoservis Habr a možná přibudou další…. K tomu se přihlásilo mnoho dobrovolníků kteří sbírají podpisy ve svém volném čase mezi svými přáteli a sousedy. Jde nám o to, že našim zastupitelům už prostě nevěříme, že rozhodují ve prospěch občanů a chceme tak vyvolat referendu aby sami občané se mohli rozhodnou v jaké Jemnici budou v budoucnosti žít. Nějaká anketa kterou připravuje radnice Jemnice má pro naše zastupitele hodnotu „toaletního papíru“ to petice která bude mít 600-800 podpisů už má sílu na to aby museli vyhlásit obecně závazné referendum,“ sdělil člen petičního výboru Petr Ambrůz.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů