Projekt Veřejná doprava Vysočiny (VDV) naráží na vize velkých měst Vysočiny

Kraj Vysočina připravuje výběrové řízení na výběr dopravců zajišťujících dopravní obslužnost Kraje Vysočina a připravuje nový dopravní systém Veřejná doprava Vysočiny (VDV), s předpokládaným zahájením provozu v roce 2019/2020.

„Stávající stav dopravní obslužnosti v Kraji Vysočina trpí každým rokem snižováním tržeb z jízdného v řádu milionů Kč a postupným zvyšováním ceny dopravního výkonu, které je způsobeno zvyšující se náročností jednotlivých nákladových položek. Lpění na stávajících jízdních řádech tedy není dlouhodobě ani střednědobě udržitelné,“ uvedl úředník krajského úřadu Pavel Bartoš.

IDS

Jízdenka pro cestující v systému VDV

Podle informací Občasníku kraj Vysočina vypořádává připomínky měst a obcí k návrhu VDV. V rámci připomínkování jednotlivými obcemi a městy jsou aktualizovány – průběžně upravovány nové jízdní řády.

Například město Jihlava vysloveně odmítlo zveřejnit své představy  úprav a změn systému Veřejné dopravy Vysočiny (VDV).

„Příprava systému VDV je ve fázi jednání bez konkrétních výstupů, město Jihlava nebude prostřednictvím médií prezentovat svoje požadavky a představy o fungování VDV,“ sdělil mluvčí města Jihlavy Radek Tulis.

Kraj Vysočina se pokouší v novém systému změnit zavedené dopravní vazby v regionech Vysočiny: například Třebíčska k Brno, Havlíčkobrodska k východním Čechám nebo Pelhřimovska k jižním Čechám.

„Sám čekám, co z toho vznikne. Například Brno je přirozeným centrem kraje, Vysočina nemá přirozené centrum. Vzniká určitá optimalizace, ale naráží na představy obcí. Vidíme spoustu úskalí,“ řekl havlíčkobrodský radní pro dopravu Libor Honzárek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů