Krize primátorky: Vůli krajského města vyjadřuje pětice politiků Fóra, ODS, KDU-ČSL a TOP09

Primátorka Karolína Koubová zveřejnila na sociálních síti prohlášení o tom, „město Jihlava nesouhlasí s postojem trenéra Viktora Ujčíka“. Kromě primátorky Koubové se pod usnesení podepsali její nejbližší koaliční spolupracovníci.

Vůle a rozhodnutí představitelů města se vyjadřuje usnesením radních nebo zastupitelů města. O usneseních se hlasuje na jednáních.

Ovšem usnesení o tom, jak „město Jihlava nesouhlasí s postojem trenéra Viktora Ujčíka se zrodilo formou tiskové zprávy podepsané pěticí politiků a vypuštěné do světa skrz profil primátorky Koubové v sociální síti.

Nejužší mocenský kruh politiky krajského města tvoří vedle primátorky Koubové její první náměstek Petr Ryška (ODS), druhý náměstek Vít Zeman (TOP09), náměstek Martin Laštovička (KDU-ČSL) a radní Jaroslav Vymazal.

Ostatní radní a zastupitelé města sotva dostanou od primátorky Koubové příležitost vyjádřit své postoje k tiskové zprávě vedení města. Tisková zpráva je tak zvláštním typem vyjádřením kolektivní vůle vedení města. Političtí představitelé města formulují postoje města jménem většiny i když nedali příležitost k vyjádření ani většině členů Zastupitelstva města.

Už je jenom krůček k „masové vůli lidu“ formulované do tiskové zprávy vedení města bez projednání v orgánech města. Právě tiskové zprávy s formulovanými politickými postoji vedení města by mohli představitelé města omezit a přijímat rozhodnutí formou hlasování radních a zastupitelů města.

Politické proklamace v tiskových zprávách vedení města nejsou nic jiného než snahou politiků ovlivnit veřejné mínění veřejnosti. Vedení města očividně potřebuje diskusi o čemkoliv jiném, než o problémech při řízení města. Fórum Jihlava vedené primátorkou Koubovou se zmítá v ostrých vnitřních sporech se zastupitelem Miroslavem Tomancem. Proto se hodí každá příležitost odvést pozornost od politických sporů jiným směrem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů