Řežba o Rantířov: „Starosto bojuj, aby to tu nebylo!“

Úřední projednávání rozšíření výrobního areálu firmy M-Kovo míří další fáze. Veřejné mínění tlačí starostu Rantířova Tomáše Novotného stále více do role osamoceného bohatýra v boji proti rozšíření místní průmyslové zóny. Jako pravý bohatýr má pouze svými vlastními silami zvítězit nad armádou právníků s kladnými stanovisky a odbornými posudky. Úkol je to nesplnitelný, ale hodný pravého bohatýra.

fb

Obec Rantířov má průmyslovou zónu uprostřed obce, ve které všemi prostředky brání rozvoji podnikání. Místní podnikatel se už seznámil snad se všemi kontrolními úředníky široko daleko. Snaha „ukontrolovat k smrti“ ale nepochází z hlav samotných úředníků, spíše od sousedů. Hned vedle průmyslové zóny stojí vilová čtvrť rodinných domků.

Rantířovský starosta dostal od spoluobčanů jednoduchý úkol „bojovat, aby to tu nebylo“. Průmyslová zóna je pro obec bojištěm, kde se kříží záměry prosperity se záměry udržení venkovského klidu. Místní podnikatel postupuje úřední cestou krůček za krůčkem k úřednímu povolení rozšíření provozu.

Rantířovský starosta nedostal a zřejmě ani nedostane žádnou zvláštní částku z rozpočtu obce na vlastní posudky a odborná stanoviska. Jeho úkolem je bojovat proti místnímu podnikateli ze všech sil v boji, který se dá jen těžko vyhrát bez zvýšení obecních výdajů za právníky.

Obecní zastupitelstvo čeká rozhodnutí, zda posílí obecní výdaje na úřední boj starosty s průmyslovou zónou nebo dojde na jednání o příměří a spolupráci.

Špatný mír je pro rozpočet Rantířova levnější než drahá právní válka s nejistým výsledkem.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů