Seznam hostů kulatého stolu „Běhounek-Babiš“ zatím neznámý

BěhounekUž za několik dnů by se měla u kulatého stolu odehrát beseda hejtmana Jiřího Běhounka a ministra financí Andreje Babiše. Jako diváci se mají setkání účastnit významní podnikatelé a byznysmeni Vysočiny. Setkání by měl moderovat náměstek hejtmana Libor Joukl. Akci nepořádá Kraj Vysočina, ale firma Authoria, která sídlí v „jihlavském lidovém domě“ na krajském sekretariátě ČSSD.

Na setkání s podnikateli se horko těžko dostávali představitelé vysočinského hnutí ANO, jeho předsedovi poslanci Josefu Kottovi přislíbil pozvánku sám hejtman kraje Vysočiny. Hejtman Běhounek udělil akci osobní záštitu hejtmana.

Kulatý stůl Vysočiny hejtmana Běhounka s ministrem Babišem by mohl nastartovat lepší politické vztahy sociální demokracie a hnutí ANO na krajské úrovni Vysočiny. Na celostátní úrovni spolu obě politická uskupení vládnou, vzhledem k volebním preferencím se začíná rýsovat i možnost společného vládnutí na krajské úrovni.

Kulatý stůl Vysočiny otestuje politické vztahy vysočinské sociální demokracie a hnutí ANO. Je ale možné, že se ani neuskuteční s omluvou na zaneprázdnění na velké pracovní vytížení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Skutečným důvodem může být nechuť ANO ukazovat se na společenských akcích s představiteli sociální demokracie, která se na krajské úrovni snaží rozvíjet dobré vztahy s hnutím ANO. Na místní úrovni například v metropoli Vysočiny Jihlavě naopak sociální demokraté drží hnutí ANO v opozici.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů